Pierwsza niewędrująca edycja Wędrującego Ale Kino! za nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ta edycja mogła się odbyć! Że udało się przed ekranami w szkołach, na seansach online, zgromadzić tak wspaniałą i liczną widownię – 447 klas  i niemal 10 tys. młodych widzów z Białowieży i Hajnówki, Czarnkowa, Zbąszynia, Gołdapi, Chełmka, Lipna, Rydułtów i Cieplewa.

Czy 2 zestawy animacji dla najmłodszych o emocjach i przyjaźni i 3 pełnometrażowe filmy podbiły serca młodych kinomanów? Czy wybrane przez programerów MFFMW Ale Kino! filmowe perełki dostarczyły dzieciom i młodzieży śmiechu, wzruszeń i refleksji? Zdecydowana większość WAK!-owych widzów orzekła, że filmy, które dla nich wybraliśmy, przypadły im do gustu i odczarowały ten trudny, pandemiczny świat.

Nie poznaliśmy w tym roku werdyktu Jurorów, wierzymy jednak mocno, że za rok będzie inaczej!

Ale nie samym oglądaniem młody kinoman żyje! Podczas online’owego Wędrującego Ale Kino! odbyły się warsztaty „Filmu pełnokomórkowego”. Tajemniczy tytuł skrywa w sobie tutoriale, w których reżyserka filmowa i teatralna Julia Szmyt razem z synami pokazuje, jak za pomocą smartfona stworzyć film. Nie możemy doczekać się rezultatów, wierzymy, że znajdą się śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie.

Tegoroczna edycja 11. Wędrującego Ale Kino! trwała tylko 2 dni i przeszła do historii. Tym razem nie mogliśmy oglądać roześmianych twarzy naszych widzów i przeżywać z nimi wspólnie Festiwalowych emocji, ale wiemy, że bawili się świetnie. Wierzymy, że kolejnej jesieni będziemy mogli powrócić do tradycyjnej  wersji naszego walizkowego festiwalu i pokazać im na srebrnym ekranie wspaniałe filmy!  

© Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2017-2018